A képzésben résztvevők alapismereteket szereznek a munkaerő-piac működéséről és az álláskeresés technikáiról, valamint fejleszthetik kommunikációs készségeiket miáltal nagyobb eséllyel létesíthetnek munkaviszonyt.
Vezetői készségek fejlesztése
KIKNEK AJÁNLJUK?
A program elvégzését életkori megkötöttség nélkül, legalább általános iskolai végzettséggel rendelkezőknek ajánljuk, akik jellemzően valamely iskolai, munkahelyi, vagy egyéb közösség tagjai és a vezetői készségek fejlesztése iránt érdeklődnek - elsősorban közép- vagy felsővezetők.
MIT KÍNÁL A KÉPZÉS?
A képzésben részt vevők átfogó elméleti és gyakorlati tudást nyernek a különböző vezetői készségekről, viselkedésmódokról és azok hatásairól tekintettel a szervezetre és a munkatársakra, valamint saját élményű gyakorlatokon keresztül hatékonyabbá teszik a motiváló hatású viselkedési és kommunikációs készségüket. Megismerkednek a szervezet, mint rendszer működésével, azon belül a vezetői feladatokkal.
Meggyőződnek a vezetői készségek fejleszthetőségéről és mikroklímás körülmények között, elfogadó légkörben, negatív hatás nélkül gyakorolják a vezetői készségeiket.
A képzésben résztvevők alapismereteket szereznek a munkaerő-piac működéséről és az álláskeresés technikáiról, valamint fejleszthetik kommunikációs készségeiket miáltal nagyobb eséllyel létesíthetnek munkaviszonyt.
A résztvevők megismerik a csoportlélektani alapfogalmakat, a csoportok fejlődésének fázisait, a csoportfolyamatokat, a gyakran előforduló csoportjelenségeket, a csoportban kialakuló szerepeket és a csoportokon belül kialakuló rangsort, továbbá a vezető szerepét a csoport működésében. Megismeri a saját szerepét a csoportmunkában. Jártasságot szerez a csoportban kialakuló konfliktusok, problémák kezelésében
Épületek, építmények (norma szerinti és nem norma szerinti) villámvédelmi berendezéseinek szabvány, illetve dokumentáció szerinti kialakításának, megfelelő műszaki állapotának szemrevételezéses és műszeres ellenőrzése és az ellenőrzés eredményének dokumentálása.
Az emberekkel való együttműködés ? különösen, ha a másik fél valamilyen problémával küzd ? megköveteli a szakembertől a helyzetnek megfelelő kommunikációs stílus megválasztását és alkalmazását. Ebben nyújt segítséget ez a tréning.
A képzési program fő célja a digitális kulcskompetencia fejlesztése, a digitális társadalomhoz való tartozással kapcsolatos igények megalapozása, pozitív attitűd kialakítása a digitális eszközök irányában.
A képzés betekintést nyújt a világ legszélesebb körben használt nyílt forráskódú operációs rendszerének világába, teljesen az alapoktól kezdve. A képzésben résztvevők olyan operációs rendszerek és disztribúcióik történetével ismerkedhetnek meg, amelyekkel nem csak a felhasználók számára misztikus szuperszámítógépekben, de a mára már életünk részévé vált okos telefonokban, órákban, GPS-ben is remek szolgálatot tesznek. Ezek egyike az Ubuntu, az egyik legnépszerűbb vállalati és szerver operációs rendszer, amely az otthoni számítógép felhasználók körében is elterjedt. A képzés elvégzők olyan értő és tudatos Linux felhasználóvá válhatnak, hogy nem fog gondot okozni a kényelmes és problémamentes használat.